Yurtdışında Üniversite Hayali

Yurtdışında Üniversite Hayali

Yurtdışında Üniversite Hayali

Üniversite okumadım diye dertlenmeyin, üniversite okumak içinizde kalmasın.Lise mezunusunuz ve tahsilatınızı devam ettirmek aklınızdan bile geçmedi çünkü üniversite sınavından yeterli puanı almak için çalışmak size uzak geliyor. Boş verin üniversite sınavını üniversitenizi kazandıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

Polonya’da bu fırsat sizi beklemekte lise diplomanızla bir üniversiteye ve istediğiniz bölüme başvurabilirsiniz. Çoğumuz ideallerimizin arasına yurtdışında okumayı da koymuşuzdur bu idealleri gerçekleştirenler ise bir elin parmağını geçmiyordur. İnsan idealleriyle yaşama tutunur eğer sizin de ideallerinizde yurtdışında okumak varsa Polonya’da üniversite okumak tam size göre.

Polonya’da Neden Bu Kadar Kolay Şartlarla Alıyorlar ?

Adamlar sadece lise diplomasıyla bizi birçok bölüme alıyorlar, neden bu kadar kolay ? Cevabı çok uzakta değil arkadaşlar Polonyada eğitim kalitesi o kadar yüksek ki bizleri sınavlarla eğitmek yerine üniversitelerinde eğitmeyi tercih ediyorlar ama tabi en önemli unsurlardan biride İngilizce desteğidir çünkü Polonya’da eğitim İngilizce olarak verilmektedir.

Polonya’da birkaç bölümde 1 yıllık İngilizce hazırlık olsa da bu sizler için çokta verimli olmayacaktır. Eğer İngilizcenize güveniyorsanız ve hala üniversite okuyabilirim içimde kalmasın diyorsanız. Polonya hakkında korkmanız gereken hiçbir durum yoktur.

Polonya’nın diğer Avrupa ülkelerinden farkı

Polonya’da öğrenim göreceğime İngiltere’de Amerika’da öğrenim görürüm diyebilirsiniz ancak eğer çok paranız varsa bunu yapabilirsiniz. Polonya’ya baktığımızda ülkemizle para birimleri arasında bir fark olmadığını göreceksiniz ( 1PLN = 0.8 TL ) aynı zamanda Polonyada üniversite fiyatları Türkiye’den çok çok daha hesaplıdır.

Ekonomikliğinin ve kalitesinin birleşmesiyle ülkemizde ve yüzlerce ülkeden her sene öğrenci göçü almaktadır. Bu öğrenci göçü ülke ekonomisine katkıda bulunmakta aynı zamanda Polonya’yı eğitim sayesinde dünyaya tanıtmaktadır. Eğer üniversiteyi Polonya’da okumaya karar verdiyseniz sizi tebrik eder ve seçeceğiniz üniversiteye aynı zamanda bölüme dikkat etmenizi tavsiye ederim

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir