Polonya Üniversite Fiyatları

Polonya Üniversite Fiyatları

Polonya Üniversite Fiyatları

Yurtdışında eğitim görebileceğiniz en uygun ülkelerin arasında Polonya yer almaktadır. Ortalama yıllık 3500 dolar ile 7000 dolar olarak Polonyada üniversite fiyatları değişmektedir. Bu paralara güzel bölümler okuyup aynı zamanda yurtdışına çıkmanın keyfini yaşamak gerçekten paha biçilemez. Aynı zamanda bu keyif sizin ve ailenizin kesesini çok fazla yıpratmayacaktır.

Polonya da ortalama bir senede harcayacağınız para bir Avrupa ülkesine göre çokta fazla değildir. Yurt ücretleri ortalama aylık ücretleri 90 Euro ile 150 Euro arasında değişmektedir. Polonya sunduğu yurt imkanları gayet hesaplı ve sizin eğitiminize konsantre olmanız için bütün imkanlara sahiptir. Yurtta kalmak istemiyorsanız arkadaşlar edinip eve çıkarak maliyetlerinizi düşürebilir daha fazla sosyalleşebilirsiniz.

Polonya da Eğitim

Polonya üniversiteleri genel itibariyle eğitimini İngilizce yapmaktadır. Polonya’nın bu eğitim sisteminin Avrupa tarafından taktir edilmekte olduğunu Polonya’nın Avrupa’da yayınlanan en iyi üniversiteler listelerinde birden fazla üniversitesinin bulunduğunu görerek anlayabiliriz.

Bu ülkede üniversitelere giden öğrencilerin sayıları Polonyada eğitim olanaklarını görmekle beraber yaşadıkları deneyimleri arkadaşlarıyla paylaştıkları için her sene artmaktadır. Lisans eğitim yılları bölümlere göre değişmekte olan Polonya’da normal lisans eğitim süresi 3 yıldır. Polonya’da eğitim ülkemize oranla daha düzenli, kaliteli ve sistemli bir şekildedir

Polonya Genel Bilgiler

Üniversite çoğu insanı fazlasıyla değiştirmekte Polonya’da üniversite okumak istiyorsanız ilk önce ülkeyi iyi bir tanımalısınız. Polonya halkının çoğunluğu Hristiyan’dır. Polonya halkında okuma yazma bilmeyenlerin oranı yok denecek kadar azdır. Polonya Avrupa’da genç nüfus bakımından önde gelen ülkelerdendir. Polonya’da yaz mevsimi sıcak geçmektedir fakat kış mevsimi soğuktur. Kış mevsimi yaz mevsimine göre daha fazla yaşanmaktadır. Avrupa birliği ülkelerinden olan Polonya Avrupa birliğine 2004 yılında girmiştir. Ayrıca gezilebilecek onlarca turistik bölgeleri bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir